Bramy garażowe

   

Bramy segmentowe

rolowanaBrama segmentowa garażowa składa się z następujących elementów:

Pancerz – sekcje stalowe grubości 40mm, wypełnione pianką poliuretanową o wysokiej twardości. Dzięki odpowiedniej konstrukcji połączenia sekcji wyeliminowano problem zakleszczenia palcy zapewniając pełne bezpieczeństwo użytkowania. Szczelność pancerza zapewniają międzypanelowe uszczelki gumowe oraz uszczelki listwy końcowej i nadproża. Sekcje pancerza dostępne są w wykonaniu z przetłoczeniem poziomym (ryflowane) lub kasetonowym.

Prowadnice pionowe i poziome, w których porusza się pancerz bramy oraz mocowane są uszczelnienia bramy.

Rolki prowadzące – pracujące na łożyskach tocznych zapewniają trwałą i cichą pracę bramy, dodatkowo posiadają zabezpieczenie przed przykleszczeniem palcy.

Układ napędowy – każda brama posiada indywidualnie zaprojektowany zespół sprężyn skrętnych, równoważących ciężar pancerza i zapewniających komfortową obsługę ręczną (ewentualnie elektryczną˝).

Wyposażenie dodatkowe stanowią: Napęd elektryczny ze sterowaniem radiowym – podnoszący funkcjonalność i komfort obsługi. Przeszklenia doświetlające pomieszczenie (okna bramowe, sekcje szprosowe z podwójną szybą akrylową) oraz kratki wentylacyjne. Dodatkowe zabezpieczenia przed pęknięciem sprężyn lub lin, zabezpieczenie toru bramy fotokomórkami itp. Elementy podwieszenia, mocujące, blendy maskujące itp.

dane

Kolorystyka

segkolor

Wzory

segwzory

Bramy rolowane

Wygodne

Bramy rolowane to produkty łączące wyrafinowaną technologię i wygodę.
Podobnie jak w bramach segmentowych, bramy roletowe umożliwiają parkowanie pojazdu tuż przed bramą, dodatkowym atutem jest jednak brak prowadnic sufitowych, dzięki czemu zaoszczędzamy miejsce wewnątrz garażu.

roleta

Płaszcz bramy prowadzony jest pionowo i nawijany na wał. Umożliwia to parkowanie tuz przy bramie, co ma znaczenie szczególnie w przypadku małych garaży. Płaszcz jest wykonany z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową bezfreonową, jest wytrzymały na działania mechaniczne oraz zapewnia dobrą izolacyjność cieplną.

Solidne aluminiowe prowadnice uniemożliwiają wyrwanie a zastosowane w nich szczotki zapewniają cichą i płynną pracę płaszcza bramy.

Wmontowana uszczelka dolna, komorowa zapewnia idealne przyleganie do posadzki oraz niweluje drobne nierówności podłoża. Płaszcz bramy jest połączony z rurą nawojową za pomocą tzw. wieszaków, które jednocześnie pełnia rolę blokady i uniemożliwiają podniesienie bramy po całkowitym jej zamknięciu , tym samym nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Standardowo brama jest wyposażona w napęd elektryczny, uruchamiany przełącznikiem klawiszowym z wnętrza pomieszczenia.

Dodatkowo można zamontować wyłącznik zewnętrzny, kluczykowy a także zdalne sterowanie i barierę optyelektroniczną (fotokomórki) ,co znacznie poprawia komfort obsługi niezależnie od warunków atmosferycznych.
Istnieje możliwość wkomponowania w bramie profili z przeszkleniem co zapewni lepszy poziom oświetlenia wnętrza. Bramy są wykonywane w kilku kolorach z palety RAL oraz w kolorze drewnopodobnym.

roletowa

Bramy uchylne

Bramy garażowe uchylne są proste w montażu, podnoszone do pozycji poziomej nad otworem wjazdowym do wnętrza garażu, otwierane ręcznie lub automatyczne, posiadają dwupunktowy system ryglowania bramy, są zalecane do stosowania w garażach wolnostojących, w odróżnieniu od bram segmentowych i rolowanych wymagają miejsca przed garażem do otwierania i zamykania.

uchylna

Materiały

Skrzydła bram garażowych uchylnych wykonane są z kształtowników ocynkowanych ogniowo z jednym lub dwoma wzmocnieniami poprzecznymi i pokryte blachą stalową, ocynkowaną i powlekaną poliestrem lub blachą perforowaną. Klienci mogą zamówić systemy prowadzeń i ościeżnice bram garażowych uchylnych wykonane z kształtownika otwartego 60/40 ocynkowanego ogniowo.

Bramy garażowe uchylne dostępne są w szerokiej gamie kolorów RAL.

Zabezpieczenia

Standardowym elementem systemu zamykania bram jest zamek z wkładką patentową (ryglowanie zatrzaskowe dwupunktowe).

Klamki i uchwyty

Standardowo bramy uchylne wyposażone są w ergonomiczny uchwyt z czarnym szyldem.

uchylne